2

O systemie Eversense CGM


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/amrf/ftp/nowoczesnicukrzycy/nowoczesnicukrzycy/Blog_nc/wp-includes/media.php on line 1206

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/amrf/ftp/nowoczesnicukrzycy/nowoczesnicukrzycy/Blog_nc/wp-includes/media.php on line 1206

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/amrf/ftp/nowoczesnicukrzycy/nowoczesnicukrzycy/Blog_nc/wp-includes/media.php on line 1206
INFORMACJE OGÓLNE

Eversense to obecnie najbardziej nowatorski system CGM, czyli ciągłego monitorowania glikemii. Najważniejsze elementy systemu to czujnik, inteligentny nadajnik oraz aplikacja mobilna.

Niewielki czujnik umieszczony jest całkowicie pod skórą, na ramieniu i mierzy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym. Wykorzystuje do tego unikalną technologię polimerów fluorescencyjnych. Dane te, w formie nieprzetworzonej, przesyła do inteligentnego nadajnika umieszczanego nieinwazyjnie (przy pomocy plastra) na skórze tuż nad miejscem, gdzie pod skórą znajduje się czujnik. Nadajnik zasila czujnik, który podaje odczyty  co 5 min. Nadajnik przetwarza dane  wartości stężenia glukozy i przesyła je  poprzez Bluetooth do aplikacji w smartfonie. Aplikacja w trybie ciągłym tworzy z tych danych wykres stężeń glukozy. Dzięki temu w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbek krwi – można sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan, ale też to jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki mają wpływ na poziom glukozy.

W  przypadku, gdy obliczenia trendu wskazują na możliwe zbliżanie się hiper- lub hipoglikemii nadajnik przesyła alarm do smartfona a sam zaczyna wibrować ostrzegawczo ZANIM do przekroczenia dojdzie. Użytkownik otrzymuje wibracyjne ostrzeżenie nawet jeśli nie ma smartfona przy sobie. Wibracje mogą też wybudzić użytkownika podczas snu.

Dzięki systemowi zyskuje się:

  • wygodę – wymiana sensora następuje co 90 dni; trwają już badania nad 180 dniowym sensorem.
  • kontrolę – smukły i lekki nadajnik noszony na ramieniu przesyła dane a dodatkowo generuje alarmy wibracyjne wyczuwalne na ramieniu; i można go zdjąć w każdej chwili.
  • bezpieczeństwo – dokładność systemu MARD jest na poziomie 11,4%.
  • Intuicyjną i łatwą obsługę – prosta i czytelna aplikacja na smartfon umożliwia przeglądanie danych o stężeniu glukozy, jego zmianach, trendach; dane przesyłane są do chmury.

Wykorzystywane w systemie Eversense nowatorskie technologie są wiarygodne, skuteczne i precyzyjne. Potwierdzone badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w kilkunastu ośrodkach badawczych USA i Europy Zachodniej, m.in. uniwersytetów w Londynie, Oxfordzie, Amsterdamie i Ulm*

*Badania dostępne na:http://www.senseonics.com/investor-relations/events-and-publications/publications

Korzystanie z systemu jest proste i wygodne:

Eversense CGM powstał z myślą o osobach aktywnych. Sensor nie przeszkadza, jest niemal niewyczuwalny. Wymaga wymiany tylko 4 razy w roku – wkrótce tylko 2 razy. Pozwala zaobserwować trend poziomów glukozy podczas wysiłków fizycznych – jest to nieocenione szczególnie
w przypadku osób intensywnie trenujących. Maksymalnie ułatwia kontrolę nad poziomem glikemii bez konieczności ciągłego kłucia. Lekki i wodoodporny nadajnik umieszczany na skórze za pomocą plastra pozwala zachować optymalną higienę i wygodę.

Istotna jest również prosta, intuicyjna aplikacja, która pozwala utrzymać pełną kontrolę nad poziomem cukru. Dostępna w systemach operacyjnych Android i iOS.

Łatwe do zrozumienia raporty oraz rejestrowanie zdarzeń umożliwiają bieżące korzystanie i analizowanie danych.

Dane są przechowywane w chmurze, do której zdalny dostęp może mieć lekarz lub inna wskazana osoaba.

 

Wyłącznym dystrybutorem systemu Eversense w Polsce jest Roche Care Diabetes Polska Sp. z o.o. Od ponad 35 lat Roche zajmuje pozycję światowego lidera w obszarze opieki diabetologicznej. Marka Accu-Chek jest nr 1 na świecie w systemach monitorowania glukozy i nr 2 w systemach pomp insulinowych. Obecnie z produktów Roche, m.in. glukometrów i testów paskowych do pomiaru glukozy we krwi oraz pomp insulinowych korzysta ponad 100 mln osób z cukrzycą na całym świecie.

Roche Care Diabetes Polska Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku i obecnie posiada najszerszy w Polsce wachlarz produktów i usług dla pacjentów z cukrzycą. Od najmniej bolesnych nakłuwaczy Fast-Clix, przez glukometry, pompy insulinowe i zestawy infuzyjne z rodziny Accu Chek po najnowocześniejszy system CGM – Eversense. Nadrzędnym celem firmy jest poprawa jakości życia polskich cukrzyków. Z produktów i usług Roche korzysta kilkaset tysięcy Polaków chorych na cukrzycę.

Producentem Eversense CGM jest Senseonics Holdings Inc. – amerykańska firma technologiczna zajmująca się technologiami medycznymi, która koncentruje się na projektowaniu, opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek produktów do monitorowania glikemii, zaprojektowanych tak, aby pomóc osobom chorym na cukrzycę maksymalnie ułatwić życie.

Materiały na tym blogu zostały zrealizowane na zlecenie Roche Diabetes Care Polska Sp. z o.o. Decyzję o rozpoczęciu korzystania z systemu należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.