O projekcie

Nowoczesnicukrzycy.pl

Wprowadzenie zaawansowanego technologicznie systemu z Doliny Krzemowej mającego na celu maksymalne ułatwienie życia osobom z cukrzycą, wykorzystującego niestosowane dotąd technologie szybko skojarzone zostało z nietypowym, wyjątkowym projektem: pierwsze osoby korzystające z Eversense miały opowiadać o swoich doświadczeniach na vlogu. Aby znaleźć właściwych ludzi zdecydowano się na konkurs, którego inauguracja odbyła się na największej konferencji blogerów w Polsce – SeeBlogers.

Konkurs

Konkurs „Nowocześnicukrzycy.pl” odbył się w sierpniu br. oraz był przeznaczony dla nietypowej grupy – blogerów-cukrzyków. Główną nagrodą w konkursie był system Eversense. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie pokazać w dowolnej formie, jak wygląda ich życie z cukrzycą. Chociaż konkurs skierowany był do wąskiej grupy odbiorców, chęć do udziału w nim zgłosiło aż 68 osób. Projekty przedstawione do konkursu były na bardzo wysokim poziomie, atrakcyjnie skonstruowane i pokazały codzienność cukrzyka. Wśród prac znalazły się ciekawie skomponowane filmy, niektóre w bardzo poetyckiej formie, prezentacje i historie – czasem paru pokoleń. Było zabawnie, poważnie, wesoło, sentymentalnie. Przesłane prace pokazały jak wiele osób prowadzi intensywne i aktywne życie, jak wiele barier pokonują cukrzycy i jak często diagnoza wywołuje mobilizację. Impuls, który zmienia życie. Wiele osób nawiązywało, że choroba zmotywowała ich i zaczęli poznawać, że mogą pokonywać kolejne granice, cele jakie sobie stawiają. Maratony, triatlony, wspinaczka, podróże – dalekie i egzotyczne. Wszystko z cukrzycą w tle.

Prace były oceniane przez pięcioosobowe Jury – trzech znanych blogerów: Mediafun (Maciek Budzich – Przewodniczący Jury), Jasona Hunta (Tomek Tomczyk) i blogującą o kwestiach zdrowotnych Dr Ania (Anna Makowska), a także dwoje przedstawicieli organizatora konkursu – Roche Diabetes Care Polska.

Blog

Wybór nie był prosty. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Temat wymagał przemyślenia, przegadania, burzliwych dyskusji …i ponownego przemyślenia. Wreszcie wyłoniono trzy prce – trzy różne osoby. Są z różnych miast, wykonują różne zawody, mają rozmaite hobby, uprawiają różne sporty i niesporty… są ciekawymi świata ludźmi i jednocześnie interesującymi osobami. Trzech zwycięzców konkursu „Nowocześnicukrzycy.pl” stworzyło zgraną i ciekawą ekipę blogerów, którzy na blogu będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z korzystania z nowatorskiego systemu Eversense. Jak w praktyce działa transmiter, czy czujnik pod skórą jest zauważalny, funkcjonalność aplikacji mobilnej, jak można analizować dane…o tym wszystkim z pewnością będzie się można już wkrótce dowiedzieć. Ekipę blogerską stworzyli: lubiąca sport i podróże Monika Pawłowska, rynkolog oraz znawca marketingu Jacek Kotarbiński oraz miłośnik fotografii oraz filmowiec – Maciek Łysiak. Już od 14 listopada br. będzie można potowarzyszyć im w czasie dalekich wypraw, zimowego morsowania, świątecznego obżarstwa oraz – po porostu – zwykłego dnia z cukrzycą.

Materiały na tym blogu zostały zrealizowane na zlecenie Roche Diabetes Care Polska Sp. z o.o. Decyzję o rozpoczęciu korzystania z systemu należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.